Dil Seçiniz

Hakkımızda

Hakkımızda

Erke Gübre Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş

 

Tarım sektöründe nitelikli bir dönüşüme destek veren düzenleyici kurumlar, çiftçiler ve dağıtım ağındaki tüm paydaşları ile omuz omuza vererek Türkiye’ye ve insana katkı sağlamayı misyon olarak benimseyen Erke Gübre Üretim Satış ve Pazarlama A.Ş., 2012 yılında kurulmuş ve Osmaniye O.S.B. fabrikasında üretime başlamıştır. Bölgedeki tarımsal potansiyel ve Şirket hedefleri paralelinde 2015 yılı Nisan ayında Adana O.S.B.’de yeni bir üretim tesisi satın almıştır. Böylelikle iki fabrikada yıllık 200.000 ton üretim kapasitesine ulaşılmıştır.

 

Türk tarımıyla ilgili sürdürülebilir tarımı destekleyen, ülke ekonomisindeki dışa bağımlı kimyasal girdilerin düşürülmesine katkı sağlayan, çevre kirliliğini en aza indiren, birim alandan en yüksek verim ve kaliteyi destekleyen ürünlerin üretimini hedefleyen Şirket,  bu kapsamda Nativa markasını tescil ettirmiş ve Adana tesisinin satın alınması ile piyasada iyi bilinen Matador ve Marathon markalarını da bünyesine katmıştır.

 

Fabrika, saha ve yönetim kadrosu dahil; toplamda 151 çalışanı ile Türkiye'nin bütün bölgelerine yayılmış 200’ün üzerinde bayisi bulunmaktadır. Türkiye’deki en büyük çiftçi birlikleri olan Tarım Kredi Kooperatifleri, Pankobirlik, Tariş ve benzeri kurumlar ile Türkiye genelinde sözleşmeli olarak çalışmaktadır.